Description
| State | Top condition |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-4810MQ 4x 2.80GHz- turbo up to 3.80 GHz |
| RAM | 32GB |
| Graphics card | NVIDIA QUADRO K2100M 2GB GDDR5 |
| Hard disk | 256GB SSD |
| Screen | 15.6″, 1920×1080 FULL HD, reflective - no |
| Connections | 1 Express Card 54mm, 1 USB 2.0, 4 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 VGA, 1 HDMI, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock,, 1 eSata, 1 Docking Station connector, Audio connectors: separate audio in/out, Card Reader: 9-in-1, 1 SmartCard |
| Network | Intel I217-LM Gigabit Network Connection (10/100/1000/2500/5000MBit/s), Dell Wireless 1601 (b/g/n = Wi-Fi 4), Bluetooth 4.0 |
| Battery | 97 Wh Lithium-Ion, 11.1 V, 8.25 Ah |
| Operating system | Windows 10 Pro x64 |
| Camera | Webcam: HD |
| Screen size | 15 - 15.9 inch |
| Keyboard illumination | Yes |
| Optical drive | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Dimensions and weight | 40 x 376 x 256 [mm], weight - 3.18 kg |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin
















