Description
| State | Small traces of use |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7 6600U 2 × 2.60GHz turbo up to 3.40GHz |
| RAM | 8GB |
| Graphics card | AMD Radeon R7 M365X 1GB GDDR5 |
| Hard disk | 256GB SSD |
| Screen | 15.60 inch, 16:9, 1920 x 1080, FULL HD, mirroring-no |
| Connections | 3 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 0 USB 3.1 Gen2, 1 VGA, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock, 1 Docking Station connector, Audio connectors: Audio Combo, Card Reader: SD, 1 SmartCard, Sensors: GNSS, TPM 1.2 |
| Network | Intel Ethernet Connection I219-V (10/100/1000/2500/5000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 8260 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2 |
| Battery | 46 Wh lithium-ion |
| Camera | HD webcam |
| Operating system | Windows 10 Pro x64 |
| Screen size | 15 - 15.9 inch |
| Dimensions and weight | 19.4 x 383.3 x 257.7 Weight - 1.86 kg |
| Keyboard illumination | Yes |
| SIM card | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin














