Description
| State | Small traces of use |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-2670QM 4 x 2.20 -turbo up to 3.10 GHz |
| RAM | 16GB |
| Graphics card | NVIDIA Quadro 3000M -2GB GDDR5 |
| Hard disk | 256GB SSD |
| Screen | 17.30 inch, 1920 x 1080 FULL HD, mirroring no |
| Connections | 1x DisplayPort, 2x USB-A 3.0, 3x USB-A 2.0, 1x eSATA, FireWire, 1x Gb LAN, ExpressCard/54, RJ-11 |
| Network | Wi-Fi 4 (WLAN 802.11b/g/n) |
| Battery | Li-Ion, 8 cells |
| Camera | 2 megapixel |
| Operating system | Windows 10 Pro x64 |
| Screen size | 17 - 17.9 inch |
| Keyboard illumination | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Dimensions and weight | Weight - 3.47kg |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin














