Description
| State | Small traces of use |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-7500U 2 x 2.70 – turbo bis 3.50 GHz |
| RAM | 16GB |
| Graphics card | Intel HD Graphics 620 |
| Hard disk | 512GB SSD |
| Screen | 14.00 inch, 16:9, 1920 x 1080, FULL HD IPS mirroring-no |
| Connections | 3x USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1x USB 3.1 Gen2, 1x Thunderbolt, 1x HDMI, 1x Kensington Lock, 3.5 combo, Card Reader: SD |
| Network | Intel Ethernet Connection I219-LM (10/100/1000/2500/5000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 8265 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2 |
| Battery | mAh Lithium-Ion |
| Camera | Webcam 720p HD, Primary Camera 1 MP |
| Dimensions and weight | height - 19 mm, width - 331 mm, depth - 227 mm, weight - 1.362 kg |
| Operating system | Windows 10 Pro x64 |
| Keyboard illumination | Yes |
| Screen size | 14 - 14.9 inch |
| SIM card | Yes |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin















