Description
| State | Top condition |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-6700HQ 4 x 2.60GHz Turbo bis 3.50GHz |
| RAM | 16GB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce GTX 960M – 2GB GDDR5 |
| Hard disk | 512GB SSD |
| Screen | 15.60 Zoll 1920×1080 IPS, spiegelnd- nein |
| Connections | 2 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 USB 3.1 Gen2, 1 Thunderbolt, 1 HDMI, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock, Audio Anschlüsse: Line+Mic Combo, Helligkeitssensor |
| Network | Broadcom BCM15700A2 802.11ac (ac = Wi-Fi 5), Bluetooth 4.0 |
| Battery | Lithium-Ion |
| Camera | Webcam: 720p |
| Keyboard illumination | Yes |
| Operating system | Windows 10 Pro x64 |
| Screen size | 15 - 15.9 inch |
| Dimensions | Höhe x Breite x Tiefe (in mm): 17 x 357 x 235 |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin














