Description
| Processor | 2 Core (2×1.30 GHz) Apple A7 (Cyclone) |
|---|---|
| RAM | 1GB |
| Hard disk | 16GB |
| Network | WLAN 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0 |
| Battery | Lithium polymer |
| Camera | 1.2 megapixel (front), 5.0 megapixel, AF (rear) |
| Operating system | iOS 12 (via update) |
| Screen | 9.7", 2048×1536, 264ppi, multi-touch, IPS |
| Screen size | < 10 inch |
| Touch | Yes |
| Dimensions and weight | 240×169.5×7.5mm Weight - 469 g |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin












