Description
| State | Small traces of use |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-6500U 2 x 2.50 - turbo up to 3.10GHz |
| RAM | 8GB |
| Graphics card | Intel HD Graphics 520 |
| Hard disk | 256GB SSD |
| Screen | 14.00 inch, 1920 x 1080 FULL HD, mirroring-no |
| Connections | 2x USB 3.0 , 1x USB3.1 Gen1, 1X HDMI 1.4 |
| Network | 802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2, |
| Battery | 45.6 Wh Lithium Polymer |
| Camera | Webcam: 720p HD webcam (optional) |
| Dimensions and weight | 16.5 x 337 x 234.5 [mm] |
| Screen size | 14 - 14.9 inch |
| Operating system | Windows 10 Pro x64 |
| Keyboard illumination | Yes |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Charging cable | Yes |
Warranty:12 months (extension possible by down payment)
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin














